5 tipů, jak nepřijít o peněženku a další cennosti

Když se ztrátí věci, vždycky to bolí. Když přijdete o své finance a doklady, je to bolest dvojnásobná. My vám dneska poradíme, jak se této bolesti vyhnout, anebo ji alespoň co nejvíce eliminovat. Pojďme na to :-)

5 tipů, jak nepřijít o peněženku a další cennosti

Nová občanka? Rovná stovka. Cestovní pas? 600 korun. Řidičský a technický průkaz? Tak si připočtěte dalších 150 korun. A samozřejmě blokace platebních karet a ztráta karet slevových a věrnostních. K tomu hodiny strávené vyřizováním. Ztratit či nechat si odcizit peněženku se rozhodně nevyplácí…

Pojďme si dnes ukázat, co můžete udělat pro to, abyste neztratili peněženku či jiné cennosti, potažmo alespoň eliminovali případné ztráty na naprosté minimum.

5 konkrétních tipů:

  1. Nenoste věci pohromadě, zejména finance a doklady - peníze od dokladů oddělte. Jedno pouzdro na doklady, klasickou peněženku na peníze.
  2. Nenoste nepotřebné věci jako je cestovní pas, pokud je dlouhodobě nebudete potřebovat. Taktéž platební karty, které využíváte jen zřídka, není nutné nosit neustále u sebe. Totéž platí pro občasně využívané slevové zákaznické karty do nejrůznějších obchodů.
  3. Plaťte platební kartou - v České republice lze na většině míst dnes platit kartou, navíc bezkontaktně - do pětisetkoruny tak nemusíte ani zadávat PIN. Kdekoli je to možné, plaťte kartou - eliminujte hotovost, o které nemáte přehled a které (možná) máte zbytečný nadbytek. Benefitem může být také to, že v případě reklamace zboží nemusíte nosit záruční list - ze zákona vám stačí výpis z účtu, který prokazuje, že jste zboží koupili u obchodníka.
  4. Nenoste peněženku v zadní kapse kalhot nebo batohu. Věřte, že i sebetlustější peněženka je pro zloděje naprostou hračkou a v přeplněné hromadné dopravě nebo obchodním centru si odcizení vůbec nevšimnete. V chladnějších dnech výborně poslouží náprsní kapsa u bundy či kabátu.
  5. Dejte si do peněženky fotku dětí - pokud přece jenom peněženku ztratíte, dle studie se vrátí až 88% peněženek, které obsahují fotky dětí nebo potvrzení o příspěvku nějaké dobročinné organizaci. Taktéž si můžete do peněženky dát lísteček s prosbou o zavolání na vaše kontaktní číslo a příslibem drobného finančního nálezného.

Doufáme a věříme, že si na své cenné věci budete dávat pozor a třeba vyzkoušíte jeden z našich tipů, jak ztrátě zcela předejít, či snížit případné problémy se ztrátou či krádeží spojené.

Napsal Patrik Vogl 15. květen 2016 Kategorie Ostatní