EET nechte na nás!

V ThePay si svých partnerů vážíme a víme, s čím budou muset zápolit. Zapojili jsme všechny naše mozky a dnes do světa vypustili testovací API pro napojení EET.

EET nechte na nás!

Máte rádi příjemná překvapení? Jistě, kdo by neměl. My pro vás jedno máme. A zdarma!

První březen se nachýlil a každý provozovatel e-shopu by měl vědět, že od tohoto dne je povinen elektronicky evidovat své tržby. Můžeme o EET vést spory, můžeme s EET nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se s tím dá dělat.

V ThePay si svých partnerů vážíme a víme, s čím budou muset zápolit. Zapojili jsme všechny naše mozky, několikrát se lehce pohádali, ale zejména analyzovali, analyzovali, analyzovali, než došlo k jednoznačnému závěru.

Napojíme vás na Finanční správu

Informace o každé platbě, která bude prostřednictvím ThePay od zákazníků ve váš prospěch učiněna, odešleme v příslušném formátu společně s dalšími požadovanými informacemi na Finanční správu, kde získáme potřebný FIK (fiskální identifikační kód). FIK následně v e-mailu (účtenka) zašleme zákazníkovi a samozřejmě i vám. Nadto budete mít v ThePay Účtu zpřístupněnou historii o všech kódech, kdybyste je někdy náhodou k něčemu potřebovali.

Myslíme samozřejmě i na storna plateb, vrácení atd. V takovém případě budeme reportovat evidovanou tržbu se zápornou hodnotou.

Napojíme vás zcela zdarma

Vážně. Za napojení nebudete platit žádný poplatek. Více není třeba dodávat, ne?

Technické řešení

Propojení s Finanční správou umožní rozšířené API, na kterém jsme dělali ve dne v noci. Zkrátka nezahálíme. Testovací API naleznete v tomto odkazu, a pokud nejste programátorsky zběhlí, zřejmě budete muset požádat o pomoc svého IT specialistu. Ten již bude vědět, co s ním a jak. Nebojte, nebude to pro něj složité.

V případě, že nejste plátci DPH a neprodáváte použité zboží, nebudete muset činit ve svém e-shopovém řešení žádné změny. Pokud jste plátce DPH a prodáváte pouze zboží s jednou sazbou, počítáte DPH shora (z celkové částky zpětně dopočítáváte hodnotu daně) a z celé částky platby, v ThePay Účtu uděláte jedinou drobnou změnu v podobě nastavení sazby.

Pokud prodáváte zboží s různými sazbami, či prodáváte použité zboží, nebo používáte jiný způsob výpočtu DPH, bude nutná drobná úprava kódu e-shopu. S tím zase pomůže IT specialista, který pomocí testovacího API a manuálu pozná, jaké změny má provést.

Chci EET řešení od ThePay

Stále nemáte vyřešeno EET a chcete ThePay řešení? V takovém případě již nyní požádejte Finanční správu o autentizační údaje. Zároveň nezapomeňte na oznamovací povinnost o počtu provozoven. Jeden e-shop = jedna provozovna. Až následně můžete požádat o vygenerování certifikátu/certifikátů, které budete nahrávat do ThePay Účtu.

Objevují se názory, že autentizační údaje a certifikát nelze předat třetí straně, neboť by tím došlo k porušení ustanovení § 16 zákona o evidenci tržeb stanovujícím povinnost zacházet s nimi tak, aby nemohlo dojít k zneužití. Dle našeho právního názoru by takový výklad vedl až k absurdním situacím – např. že byste nemohli certifikát uložit na server poskytovatele webhostingu. Společnost ThePay v žádném případě údaje ani certifikáty nikterak nezneužije, neumožní k nim přístup nikomu dalšímu a učiní preventivní bezpečnostní opatření, aby tak nemohl učinit nějaký záškodník.

Budeme dále informovat

Sledujte naše facebookové stránky, kde budeme poskytovat další případné informace.

Společně 1. 3. 2017 zvládneme.

 

27. leden 2017 Kategorie Ostatní